Ciąża a negatywne testy

Ostatni okres miałam 26 września, dziś mamy 13 listopada i dalej nic. Tydzień temu byłam u ginekolog, która stwierdziła, że mam cechy (tętniące wnętrze i siny trzon macicy) ciąży i kazała czekać i zjawić się za 2 tygodnie. Więcej nie mogła powiedzieć ze względu na tyłozgięcie macicy. Okresu dalej nie ma, a testy są cały czas negatywne. Co to może oznaczać? Zaczynam się bać.

ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Ciąża jest najczęstszą przyczyną braku miesiączki. Jeśli dodatkowo lekarz stwierdził zmiany charakterystyczne dla tego stanu, to bardzo prawdopodobne, że rzeczywiście dosżło do zapłodnienia. Możliwe, że dopiero badanie stężenia beta HCG we krwi dałoby wynik pozytywny, ciąża nie jest bowiem jeszcze zaawansowana. Ciąża powinna też być już możliwa do uwidocznienia w USG.

Pozdrawiam serdecznie!