Ciąża a preejakulat, pilne!

Witam
Mam bardzo ważne pytanie, mianowicie. Wczoraj podczas pieszczot u partnera wydzielił się preejakulat, którego partner mógł dotknąć. Następnie po około 5 minutach doszło do dogłębnej penetracji palcami mojej pochwy.
Czy jest możliwość przeniesienia plemników do pochwy (tylko i wyłącznie ręką) i zapłodnienia? Czy po takim czasie plemniki obumierają?
Czytałam już wiele na temat preejakulatu, podobno zajście w ciążę jest mało prawdopodobne, ale chciałabym mieć pewność. Dodam, że dzisiaj zaczęła się owulacja.
Proszę o jak najszybszą odpowiedź, boję się. Czy warto iść do ginekologa po przepisanie tabletek?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam
Mam bardzo ważne pytanie, mianowicie. Wczoraj podczas pieszczot u partnera wydzielił się preejakulat, którego partner mógł dotknąć. Następnie po około 5 minutach doszło do dogłębnej penetracji palcami mojej pochwy.
Czy jest możliwość przeniesienia plemników do pochwy (tylko i wyłącznie ręką) i zapłodnienia? Czy po takim czasie plemniki obumierają?
Czytałam już wiele na temat preejakulatu, podobno zajście w ciążę jest mało prawdopodobne, ale chciałabym mieć pewność. Dodam, że dzisiaj zaczęła się owulacja.
Proszę o jak najszybszą odpowiedź, boję się. Czy warto iść do ginekologa po przepisanie tabletek?

Witam!

Na podstawie opisanej przez Panią sytuacji, rzeczywiście jest bardzo małe ryzyko ciąży, ale nie można powiedzieć, że wynosi 0%. Natomiast jeżeli chodzi o antykoncepcję doraźną, trudno powiedzieć, czy warto w takiej sytuacji narażać się na działania niepożądane  preparatu. Dlatego wobec dalszych wątpliwości proponuję wizytę u ginekologa i dokładniejsze omówienie sytuacji.

Tutaj znajdzie Pani artykuł: antykoncepcja awaryjna.

Serdecznie pozdrawiam!