Ciąża a rotawirus

Witam! Jestem w 17 tygodniu ciąży. Mój 7-letni syn zaraził się rotawirusem. Proszę napisać czy jeśli się zarażę może to wpłynąć na rozwój nienarodzonego dziecka? Pani pediatra zaleciła mi brać 2 razy dziennie probiotyk trilac. Czy to bezpieczne. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam, Ania

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Sam wirus nie powinien zaszkodzić dziecku. Jeśli Pani zachoruje, bardzo ważne jest niedopuszczenie do odwodnienia, czy istotnego osłabienia organizmu. Proszę wtedy przyjmować możliwie dużo płynów. Im w lepszej formie Pani będzie tym szybciej pokona Pani infekcję, a ryzyko ewentualnych powikłań będzie niższe. Może Pani spokojnie przyjmować zalecony przez pediatrę priobiotyk - jest on zupełnie bezpieczny, również dla kobiet w ciąży. Pozdrawiam serdecznie!