Ciąża bliźniacza, brak zarodków

Jestem w 6 tygodniu ciąży. Podczas pierwszego USG wykonanego w 5 tygodniu ciąży, stwierdzono podwójny pęcherzyk ciążowy (prawdopodobnie bliźniaki) o wymiarze 10 mm. W 6 tygodniu ciąży ten pęcherzyk ma wymiar 16 mm. Nie ma w nim ani zarodków, ani pęcherzyka żółtkowego. Mam pytanie, czy mogę liczyć jeszcze na pojawienie się zarodków, np. w 8 tygodniu ciąży? Może ze względu na to, że to mają być bliźniaki, one się później nieco ujawnią? Czy mogę mieć nadzieję? Co mam o tym wszystkim myśleć? Co można mi doradzić? Byłam u dwóch lekarzy i byłam badana na dwóch różnych sprzętach, nie doszukuję się błędu lekarza.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Każda ciąża jest inna i nie zawsze wszystkie struktury, których poszukujemy na wczesnych jej etapach, są widoczne w "książkowych" terminach. Sam fakt, że jest to ciąża bliźniacza, nie powinien jednak powodować zaburzonego rozwoju zarodków. Póki co, radzę zachować spokój i poczekać do kolejnego badania.

Życzę, żeby wszystko było w porządku i pozdrawiam serdecznie!