Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 6 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciąża czy wątroba?

Mam prawie 17 lat i jestem kobietą. Zaczęłam brać tabletki od 24 lutego (tego roku) najpierw przez 1 miesiąc brałam tabletki Q**** i musiałam je zmienić. Od 4 dni biorę tabletki ****. W 3 dniu brania nowych tabletek **** współżyłam z partnerem. Przed stosunkiem uprawialiśmy petting i niedługo po nim nastąpił stosunek bez prezerwatywy, ale nie dłużej niż minutę, ponieważ opanowaliśmy się i użyliśmy prezerwatyw i wytrysk nastąpił w niej. Następnego dnia miałam cały dzień nadęty brzuch, bardzo mnie to zmartwiło.

Czy to jest coś z wątrobą, czy to może być ciąża? Boje się, że po pettingu mogło coś zostać z plemników, a że dopiero zaczynałam nowe tabletki, mam obawę, że mogę zajść. Ale chyba po to się bierze tabletki, by tych obaw nie było, tym bardziej, że wytrysk nastąpił w prezerwatywie.  

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska
74 poziom zaufania

Witam.
Praktycznie nie ma szansy, by w wyniku opisanego przez Panią zbliżenia doszło do zapłodnienia. Ponadto objawy ciąży nie pojawiają się dzień po stosunku czy też zapłodnieniu. Najwcześniej mogą wystąpić krótko po implantacji, która następuje po 7-8 dniach od zapłodnienia. Proszę się więc nie denerwować. Wzdęcie może być np. wywołane rodzajem spożytego pokarmu. Jeśli objaw ten będzie się utrzymywał i Pani lekarz stwierdzi, że jest to działanie niepożądane antykoncepcji, to może być konieczne odstawienie tabletek.
Pozdrawiam!
 

Lekarz w trakcie specjalizacji z położnictwa i ginekologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy