Ciąża martwa w wyniku badania histopatologicznego

Witam. Wczoraj odebrałam wynik badania histopatolog. Ciąża martwa stwierdzona w 11tyg. Wizyte kontrolną mam dopiero za mies a chciałabym wiedzieć co oznacza wynik. Rozpoznanie: fragmenty doczesnej z rozległymi ogniskami wylewów krwawych, martwicy i nacieku z granulocytów wielojądrzastych. Czy jest tu mowa o przyczynie obumarcia płodu? Dziękuje za odp.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Wszystkie wyżej wymienione zmiany nie są najprawdopodobniej przyczyną ciąży obumarłej tylko zmianami powstałymi po zaistnieniu zgonu wewnątrzmacicznego.