Ciąża od pettingu?

Witam.
Mam 16 lat. Mój problem wygląda następująco. Jakieś 4 mieś temu uprawiałam z chłopakiem petting. Ostatnie 4 okresy były bardzo skąpe, a ostatni pojawił się tydzień wcześniej. Po jego zakończeniu (po około tygodniu) wystąpiło plamienie. Bardzo małe, ale jednak.

Czy mogę być w ciąży?! Dodam tylko, że inne objawy u mnie nie występują (żadnych nudności, wymiotów, etc. ) jedyne co, to to, że trochę przytyłam. Ale to może być spowodowane większą ilością jedzenia podczas świąt.
Proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Szansa na zajście w ciążę podczas pettingu jest zwykle nikła. By do tego doszło, na palcach musiałaby zostać wprowadzona do pochwy jakaś ilość nasienia. Jeśli coś takiego mogło mieć miejsce, to radzę wykonać test ciążowy (artykuł o testach: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0). Mało prawdopodobne jednak, by ewentualna ciąża przebiegała dotychczas praktycznie bezobjawowo. Jesteś jeszcze bardzo młoda- przez pierwsze lata po pierwszej miesiączce krwawienia mogą być nieregularne i o zmiennym charakterze.
Pozdrawiam serdecznie!