Ciąża po antykoncepcji

Witam!

Jestem mamą 3,5 letniej dziewczynki, tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe biorę już 3 lata. Czy mogę starać się o rodzeństwo dla małej zaraz po skończeniu opakowania, czy odczekać kilka miesięcy?

Pozdrawiam

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!
Oczywiście może Pani starać się o kolejne dziecko po odstawieniu antykoncepcji. Zalecane jest by jednak doszło do tego po ok. 6 miesiącach od odstawienia, gdyż w tym czasie u wielu kobiet występują objawy niepożądane tj. nieregularne cykle miesięczne, plamienia międzymiesiączkowe itp. Oczywiście jeśli uda się zajść w ciążę wcześniej nie ma to wielkiego wpływu na przebieg ciąży.
Proszę być dobrej myśli. Życzę powodzenia w staraniu o dzidziusia.
Pozdrawiam