Ciąża po infekcjach dróg intymnych
Witam, jestem w 32tc przez 2 miesiące walczyłam z infekcją dróg intymnych, w ostatnim badaniu wyszło mi że mam Gronkowca Złocistego. Moja położna nie dała mi żadnych antybiotyków i powiedziała że nie mam powodów do zmartwień. Jednak nie wiem czy tak do końca nie powinnam się tym przejmować. Czy w czasie ciąży mogę się leczyć ? I czy mojej malutkiej nic nie grozi? Czy bakterie nie przedostaną się do dziecka po porodzie w czasie karmienia lub w trakcie porodu? Bardzo Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Witam.
Gronkowiec złocisty jest niebezpieczną bakterią zarówno dla matki jak i dziecka. Schorzenie powinno być dokładnie kontrolowane przez doświadczonego specjalistę. Proszę zwrócić się do ginekologa na konsultację i w żadnym wypadku nie próbować leczenia 'na własną rękę'.
pozdrawiam