Ciąża po pomyłce w zażyciu tabletki antykoncepcyjnej

Pomięłam jedna pigułke anty. Niestety nie potrafie stwierdzic kiedy to bylo. dzis juz nie powinnam miec ani jednej, a jedna byla w pudelku. polknelam ja, bo nie wiedzialam co zrobic. od razu zrobilam tez test ciazowy, ktory wyszedl nieg. co mam teraz zrobic? czy rozpoczac normalnie 7dniowa przerwe czy wziac od razu kolejne opakowanie?

Milena Lubowicz

Proponuję rozpocząć przyjmowanie kolejnego opakowania, bez robienia przerwy, gdyż nie wiadomo z którego tygodnia była to tabletka. Proponuję też za kilka dni powtórzyć test ciążowy, gdyż zwykle jest on wiarygodny około 14 dni po stosunku.
Pozdrawiam