Ciąża po tabletkach

Witam,
mam małe pytanko odnośnie zajścia w ciążę po odstawieniu tabletek. Antykoncepcję stosowałam przez 5 lat bez przerwy, miesiąc temu je odstawiłam, ponieważ zdecydowaliśmy się z mężem na bobo.
Czy jest jakiś bezpieczny okres na tzw. regenerację organizmu. Podobno trzeba się "oczyścić". A więc ile mam jeszcze dać sobie czasu? Chciałabym zaznaczyć, że od miesiąca zażywam kwas foliowy i zalecane witaminy.
Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Może Pani starać się od razu po odstawieniu tabetek. Nie ma przeciwwskazań do zajścia w ciążę już teraz. Tym bardziej, że przyjmuje Pani już kwas foliowy. Czasem płodność nie powraca od razu po zrezygnowaniu z antykoncepcji hormonalnej. Zazwyczaj pierwsza owulacja pojawia się jednak już po kilku tygodniach.

Pozdrawiam serdecznie!