Ciąża po zabiegu

Witam,
mam 28 lat i jestem po dwóch operacjach usunięcia torbieli endometrialnych i usunięcia wodniaka jajowodu. Zatem prawą stronę mam nieczynną, został mi tylko mały jajnik z lewej strony i trzy miesiące na zajście w ciąże zanim torbiele zaczną atakować.

Dodam, że jestem dwa tygodnie po operacji i po okresie (10-15) cały czas plamię. Czy zajdę w ciążę plamiąc w dni płodne?
Proszę o jakąkolwiek podpowiedz, może jakieś tabletki?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Pani sytuacja jest na tyle skomplikowana, że wymaga konsultacji na żywo, najlepiej z Pani lekarzem prowadzącym. Plamienie nie wyklucza możliwości zajścia w ciążę, ale minęło jeszcze bardzo niewiele czasu od operacji (plamienie może być wyrazem tego, że rana nie zagoiła się jeszcze całkowicie)- myślę, że wskazane byłoby jednak odczekać do następnego cyklu. Ale tak jak wspomniałam, decyzję powinna Pani podjąć na podstawie rozmowy i badania z Pani lekarzem.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!