Ciąża po zapłodnieniu in vitro?

Mam 31 lat i jestem po drugim zapłodnieniu in vitro. Pierwsza ciąża zakończyła się samoistnym poronieniem z powodu obumarcia zarodka w 8tc. Obecnie dokonano transferu 24 maja, a po 12 dniach wyniki krwi wskazały ciążę. W środę bolał mnie trochę brzuch i dostałam lekkiego krwawienia. Lekarz na usg stwierdził, że widzi ciążę, nie zarodek jako, że za wcześnie. W piątek 11.06 powtórzono bete i rośnie prawidłowo wskazując na ciąże. Ja jednak nadal mam słabe krwawienie i wypadł mi jeden spory kawałek czerwonego śluzu, mam bolesne piersi i zachcianki smakowe.

Przyjmuję dopochwowo krem progesteronowy. Zapisano mnie na powtórkę usg 17 czerwca, ponieważ uznano, że może będzie już można wykryć akcje serca, to będzie 5tc plus 3 dni. Jestem strasznie skołowana i już nie wiem co myśleć.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Proszę być dobrej myśli. Oczywiście nikt nie zapewni Pani w 100%, że wszystko przebiegnie prawidłowo, ale póki co nie ma poważnych powodów do zmartwień. Nieduże pobolewanie w podbrzuszu (podobne do tego związanego z miesiączką) jest w pierwszym trymestrze ciąży nierzadkim zjawiskiem. Dopóki nie są to silne, skurczowe bóle, którym towarzyszy żywoczerwone, obfite krwawienie- to nie należy się niepokoić. Prawidłowy wzrost stężenia betaHCG również nastraja pozytywnie. Proszę jednak obserwować się pod kątem krwawienia. Skąpe krwawienie/plamienie w pierwszym trymestrze może występować. Jeśli by jednak stało się ono obfite, żywoczerwone, to będzie można podejrzewać poronienie lub zagrożenie poronieniem. Póki co, nie należy jednak mieć czarnych myśli.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego dalszego przebiegu ciąży!