Ciąża podczas stosowania plastrów antykoncepcyjnych

Przez 5 lat brałam Cilest, gdy go wycofano stosuję plastry Evra ( od 4 m-cy) i nie mam miesiączki. Zaznaczę że plastry ani się nie odklejały ani nic się z nimi nie działo, a ja dotrzymywałam terminów zmiany dokładnie. Od 7 dni brak okresu. Zrobiłam test ze zwykłej ciekawości - CIĄŻA. Potwierdziłam beta HCG - 19904. Jak to możliwe???????????? proszę o informacje.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety, zdarza się to rzadko ale jednak jest to możliwe. Nie ma metody antykoncepcyjnej, która daje 100 % skuteczność.