Ciąża pomimo okresu

WITAM

MAM 24 LATA. KOCHAŁAM SIĘ Z MĘŻEM W DNI PŁODNE, BARDZO CHCIELIBYŚMY MIEĆ DZIDZIĘ ALE DOSTAŁAM OKRES! OSTATNIĄ MIESIĄCZKĘ MIAŁAM 14 GRUDNIA! CZY JEST JAKAŚ SZANSA. ŻE MOGĘ BYĆ W CIĄŻY!

PROSZĘ O ODP.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli krwawienie ma podobne nasilenie jak dotychczasowe miesiączki, to ciążę można raczej wykluczyć. Nieduże krwawienia mogą pojawiać się w terminach miesiączek w pierwszym trymestrze ciąży. Zwykle są one jednak skąpe, nie takie jak w trakcie "prawdziwej" miesiączki. Czasami jednak nawet w ciąży krwawienie może być obfitsze, np. w przypadku obecności polipa szyjki macicy lub endometrium (błony śluzowej macicy). Dla całkowitej pewności, radzę więc po zakończeniu krwawienia wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!