Ciaża, poronienie czy coś innego?

Witam!!! Mam pytanie: 20.10.2009 bylam u Ginekologa. Pani Doktor zaznaczyła mi na USG ciałko żółte. 2.11.2009 zrobiłam test - wyszedł negatywny. Prawidłowo okres powinnam dostać 7.11, lecz 30 miałam dziwne krwawienia przez 3 dni. Były one zdecydowanie mniejsze niż przy miesiączce. Termin u Ginekologa mam dopiero na 12.01.2010 :( obcenie jestem w Niemczech i nie mam jak udać się do lekarza. Czy to może być ciąża? Czy może była to ciąża, ale ulegla ona poronieniu podczas tego krwawienia? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam!!!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Jeśli miała Pani ciałko żółte w badaniu 10 dni wcześniej, to miesiączka powinna pojawić się mniej więcej w ciągu 2 tygodni. Skoro pojawiło się jedynie plamienie, to być może doszło do zapłodnienia i krwawienia związanego z implantacją zarodka. Test wykonała Pani trochę za wcześnie. Poronienie manifestowałoby się raczej wzmożonym krwawieniem po terminie spodziewanej miesiączki. Istnieje też taka możliwość, że struktura rozpoznana przez lekarza nie była ciałkiem żółtym (to zdarza się nierzadko), wtedy plamienie mogło być związane z zaburzeniem hormonalnym, miesiączka natomiast dopiero się pojawi. Radzę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!