Ciąża przy hormonach

Witam, mam 43 lata.
Ostatnią miesiączka była 15 grudnia, kiedy nie dostałam następnej 12 stycznia zrobiłam test ciążowy, wyszedł, że nie jestem w ciąży. Ginekolog wypisała mi **** (lek o działaniu progestagennym) na wywołanie - 10 tabletek, a okresu nie dostałam nadal.
Mam pytanie, czy ja teraz przy przyjmowaniu tych leków mogę zajść w ciążę, czy muszę się zabezpieczać? Zawsze miałam miesiączki bardzo regularne, nie wiem co się dzieje? Jestem przerażona jak z płodnością?
Proszę bardzo o pomoc

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Może Pani zajść w ciążę podczas przyjmowania wymienionego przez Panią preparatu. Krwawienie powinno pojawić się w ciągu kilku dni po odstawieniu tabletek. Pojedyncze zaburzenia cyklu miesiączkowego zdarzają się nawet u całkiem zdrowych kobiet. Z drugiej strony, jest Pani w wieku, w którym mogą już wystąpić nieregularności związane ze zbliżającą się menopauzą. Jak to jest w Pani przypadku, dowiemy się jednak dopiero po co najmniej kilku miesiącach obserwacji. W każdym razie nie ma powodów do zamartwiania się, szczególnie jeśli nie planuje Pani już mieć dzieci.
Pozdrawiam serdecznie!