Ciąża w 7 dniu cyklu?

Witam, mam cykle 32-31 dniowe. Kochałam się z partnerem 20,21,22 lutego bez zabezpieczenia, ale nie sądzę by on skończył w środku. Czy są szanse na ciążę w 7 dniu cyklu? Czy np w 8?

Dodam, że dzisiaj z rana miałam mdłości.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przy 31 dniowym cyklu jest możliwe teoretycznie by zajść w ciążę już w ósmym dniu cyklu, jeśli nasienie partnera jest bardzo żywotne. Nie jest natomiast możliwe, by czuła Pani mdłości, spowodowane ewentualną ciążą, w tej fazie cyklu. Należy pamiętać, że do zapłodnienia dojść może, mniej więcej, w połowie 31 dniowego cyklu. Jeśli dobrze zrozumiałam i 20 luty był siódmym dniem cyklu, to do zapłodnienia dojść może w okolicach 26-27 lutego, jeśli nasienie przeżyje w Pani drogach rodnych do tego czasu. Pierwsze objawy związane ze zwiększonym poziomem hormonu hCG mogłyby być widoczne dopiero w tydzień później, po zagnieżdżeniu się zarodka, czyli około 6 marca.

Pozdrawiam serdecznie!