Ciąża z podwyższonym ryzykiem u 37-latki

witam mam 37 lat jestem w 17tygodniu cizy wczoraj dostalam wynik badania i jest on z podwyzszonym ryzykiem czy to oznacza ze bede maiala napewno chore dziecko na dawna prosze odpowiedcie mi bo bardzo sie niepokoje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taki wynik oznacza tylko iż istnieje zwiększone ryzyko na wystąpienie wady. Nie oznacza to jednak iż dziecko jest chore i nie ma innej możliwości.