Ciemna skóra w okolicach intymnych

Witam, Mam 18 lat oraz o rok starszą dziewczynę, prawdopodobnie w najbliższym czasie zaczniemy współżycie. Niestety nie czuję się zbyt pewnie i odkładam nasz "pierwszy raz" na później. Powodem tego jest ciemniejsza skóra w okolicach mojego rowka oraz pośladków. Konkluzją moich poszukiwań jest diagnoza odparzenia, jednakże nie jestem pewien. Higienę ogólną utrzymuję, wygląda to niczym opalona skóra, niestety nią nie jest. Z góry dziękuję za odpowiedź.
18 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Kolor skóry w okolicach odbytu genitaliów może różnić się od koloru ciała w pozostałych miejscach. Nie jest to patologia ani nic nie fizjologicznego jeżeli jest on ciemniejszy. Odparzenie objawia się raczej zaczerwienieniem skóry i bolesnością podczas chodzenia.