Ciemne kreski na dolnych zębach

witam na ostatnich dolnych zebach 7 zauwazyłam ciemne kreski co to jest?lekko mnie pulsuje w tym miejscu.czy konieczne bedzie borowanie?to nie wyglada jak dziura w jaki sposób sie to leczy i czy boli?

Witam
Opisanie przez Panią "czarne kreski" mogą być przebarwieniem w bruzdach lub próchnicą, która na powierzchni żującej w szkliwie wygląda jak "kreski" w zębinie natomiast może toczyć się rozległy proces próchnicowy. Pulsujący ból sugeruje że proces jest zaawansowany i jak najszybciej należy udać się na wizytę.
Pozdrawiam