Ciemne owłosienie na twarzy a ryzyko PCOS u 14-latki

czy moja córka może mieć zespół policystycznych jajników? córka ma 14 lat i ma ciemne owłosienie na twarzy, brzuchu oraz piersiach. owłosienie nie wygląda na normalne ponieważ jest w dużej ilości oraz bardzo ciemnego koloru, wąsik też rozrasta sie coraz bardziej a okres miesiączkowania opóżniał sie często nawet do 5/6 miesięcy.

Witam.
Niewykluczone, że ma Pani rację. Diagnoza PCOs jest jednak znacznie bardziej złożona. Wymaga bowiem wykonania serii badań hormonalnych oraz zobrazowania jajników w ultrasonografii. Młode kobiety często borykają się z nieregularnymi miesiączkami nawet przez kilka lat, lecz nie jest to regułą. Proszę udać się z córką do ginekologa gdyż opisany stan niewątpliwie wymaga postawienia rozpoznania.

Pozdrawiam