Ciemne przebarwienie pod nosem u 28-latki

Witam mam 28 lat i mam pewien problem od okolo 2- 3 tygodniu otoz zauwazylam a skorze przebarwienie a mianowicie pod nosem wyglada jakbym byla ciagle brudna...nie wiem co robic wygoada to okropnie prosze o pomoc co w takej sytuacji zrobic zeby to zniwelowac...Niestety nie mam mozliwosci pojscia do kosmetyczki poniewaz od 3 tygodni jestem za granica

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Te plamy mogą powstawać między innymi ( jeśli nie ma innych chorobowych przyczyn) z powodu zawartego w kremach dla kobiet, retinolu wskazana jest jednak konsulatacja u dermatologa.

Witam
Czy przyjmuje Pani tabletki antykoncepcyjne lub inne leki hormonalne lub światłouczulające? To po nich najczęściej dochodzi do powstawania przebarwień. Bezwzględnie proszę stosować krem z wysokim filtrem i chronić twarz przed słońcem. Na noc może Pani stosować preparaty z witaminą C, która działa rozjaśniająco. O zabiegach usuwających przebarwienia proszę pomyśleć na jesień, kiedy nie będzie już słońca.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska