Ciemne upławy

Witam. Mam pewien problem.
Trzy tygodnie temu miałam przeprowadzone badanie kolposkopowe z pobieraniem wycinków, dodam, że bez znieczulenia i miałam wymioty zaraz po badaniu. Na drugi dzień dostałam miesiączkę, 4 dni wcześniej niż powinnam. Trwała ona 8 dni i była bardzo obfita, normalnie trwa 4-5 dni.

Po okresie miałam przez tydzień ciemnożółte upławy, w czwartek zauważyłam na wkładce krew, bardzo rzadką, poszłam na drugi dzień do ginekologa i powiedział, że krew leci z rany po wycinku, dostałam leki, biorę od 4 dni trzy razy dziennie po 5 tabletek i nic nie pomaga. Czasami leci rzadka krew, a czasami bardzo, bardzo ciemna. Lekarz kazał mi się zgłosić do szpitala, jeżeli nie przejdzie i sama nie wiem co mam robić? Dodam, że po badaniu kolposkopowym 18.02 nie współżyłam.
Z góry dziękuję.

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!
Pobranie wycinków w czasie kolposkopii jak każdy zabieg ginekologiczny może być obarczony pewnymi powikłaniami. Należy do nich krwawienie z miejsca pobrania wycinka, jednak w większości przypadków cofa się ono samoistnie lub po leczeniu. W związku z nieskutecznością leczenia w Pani przypadku wymagane jest, by zgodnie z zaleceniem lekarza ginekologa, zgłosiła się Pani do szpitala w celu przeprowadzenia diagnostyki, trzeba sprawdzić w pierwszej kolejności układ krzepnięcia. Być może trzeba będzie wyrównać pewne niedobory i wdrożyć bardziej celowane leczenie, też zabiegowe.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.