Ciemne upławy po miesiączce

Witam.
Mam problem, jestem już 4 dzień po miesiączce i mam ciemno-brązowe upławy. Nie bardzo wiem o co chodzi, bo pierwszy raz one u mnie wystąpiły po. Trzy miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, aby zrobić sobie przerwę i zastanawiam się, czy to może z tego powodu? Czy może dzieje się coś złego?

Proszę o radę.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeśli podczas poprzednich cykli nie miała Pani tego typu plamień, a miesiączki pojawiały się regularnie, to przyczyny tej dolegliwości nie upatrywałabym w odstawieniu tabletek. Pojedynczy epizod plamienia po miesiączce jeszcze nas nie niepokoi. Proszę się obserwować. Jeśli sytuacja powtórzy się po kolejnej miesiączce, powinna Pani udać się na wizytę do ginekologa. W badaniu oceni on, czy nie ma Pani np. nadżerki lub polipa i ewentualnie zleci badania hormonalne, aby ocenić, czy nie cierpi Pani na zaburzenia w tym zakresie.
Pozdrawiam serdecznie!