Ciemne upławy przed okresem

Od jakichś trzech dni zauważyłam niewielką ilość ciemnej wydzieliny. Do okresu mam jeszcze jakieś 9 dni. Nigdy wcześniej nie miałam takiego czegoś. Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, nie miałam nigdy stosunku.

Dodam, że tej ciemnej wydzieliny jest naprawdę bardzo mało. Czy być może jest to od stresu (matura) czy też od tego, że biorę tabletki przeciwtrądzikowe? Powinnam się jakoś specjalnie tym przejmować?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Plamienie może być związane np. z owulacją (nie powinno w takim wypadku trwać dłużej niż 2-3 dni), nadżerką szyjki macicy, lub zaburzeniami hormonalnymi. Stres również może być jego przyczyną. Żeby zdiagnozować, co leży u podłoża plamienia, potrzebne byłoby badanie ginekologiczne- to jest jednak praktycznie niemożliwe, ponieważ jest Pani dziewicą. Najprawdopodobniej problem nie jest jednak poważny. Proponuję poobserwować się w ciągu kolejnych kilku cykli i udać do lekarza, jeśli sytuacja będzie się powtarzać lub pojawi się mocniejsze krwawienie.
Pozdrawiam serdecznie!