Ciemnoróżowe znamię na stopie

Witam. Mam pytanie odnośnie znamienia/plamy na stopie. Od ok. 5 lat mam coś w rodzaju dziwnej plamy, która najpierw była szorstka i okresowo swędząca, natomiast od ok. roku nic się z nią nie dzieje. Ma ona ok. 1 cm średnicy i jest koloru zbliżonego do ciemnoróżowego/bordowego. Najbardziej niepokoi mnie, że może to być czerniak, ale nigdy nie miałem tam żadnego znamienia. Dermatolog kiedyś stwierdził, że to nie nowotwór i dał kilka maści, które nie pomogły. Czy tak może powstawać czerniak?

Aleksander Ropielewski

Bez możłiwości oceny zmiany skórnej nie mogę się wypowiedzieć. Sugeruję kontakt z dermatologiem, który po badaniu będzie w stanie postawić diagnozę.

Małgorzata Panek

Bez obejrzenia zmiany nie można nic powiedzieć. Zmiany skórne powinny być raz do roku kontrolowane przez dermatologa. Proszę udać się do dermatologa.
Pozdrawiam