Ciemnozielony stolec u 3-miesięcznego dziecka

Witam, mój 3 miesęczny synek karmiony jest mm angielskiej firmy sma, kupke ma co dwa dni tylko ze ciemnozieloną i dosyć gęstą. Czy to jest normalne? Również po wypiciu mleczka maluszek się pręży i stęka czy to jest spowodowane nietolerancją tego mleka?

Milena Lubowicz

Może to być spowodowane nietolerancją mleka. Generalnie stolec dziecka nie powinien mieć koloru zielonego przez cały czas, może się to epizodycznie zdarzać np. przy wprowadzaniu nowego pokarmu. Można dziecku podawać probiotyk np. Biogaia, może on wspomóc pracę jelit. Proszę udać się do pediatry, który doradzi jakie mleko będzie najodpowiedniejsze dla dziecka.
Pozdrawiam