Ciemnożółty mocz z czerwonym zabarwieniem i problemy z wypróżnieniem po spożyciu alkoholu u 21-latka po spożyciu alkoholu

Po 3 dniach intensywnego spożywania alkoholu od 3 dni oddaje ciemnozłoty mocz z zabarwieniem czerwonym w niewielkich ilościach oraz nie mogę się wypróżnić, czuje ucisk w podbrzuszu lecz nie mogę się zmusić do wypróżnienia, moje pytanie jest czy mam się zgłosić z tym do lekarza czy można jakoś samodzielnie sobie poradzić? Dodam że jestem studentem (lat 21) i dość często i w sporych ilościach spożywam alkohol.

Lek. Artur Jeliński Urolog

Propopnuje wykonac przynajmniiej bad moczi i USGi najlepiej udac sie do urologa,Po alkocholu moze dojsc do obrzeku stercza ktory u starszych panow moez nawt spowodowac ztrzymnaie moczu