Cień na płucu w wyniku badania gastroskopowego

Witam. Co może oznaczać badanie gastroskopowe i pobrany wycinek tkanki podczas tego badania i co to jest cień na plucu i co może oznaczać. moja mama ostatnio miała badanie gastroskopowe podczas którego lekarz pobrał wycinek tkanki do analizy . W prześwietleńiu płuc mamie wyszedł cień na lewym plucu boimy się że oba badania wyjdą negatywnie i że będzie to coś poważnego np rak. Dodam że mama od 16 lat zaczęła palić. Dziekuje za odpowiedz pozdrawiam serdecznie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety nie mogę wykluczyć takiej możliwości. Warto porozmawiać z lekarzem zlecajacym badanie.