Cienie rozrusznika na lewe pole płuca, serce lewa komora aorty ze zwapnieniem w łuku
wynik badania rtg płuc : cienie rozrusznika na lewe pole płuca, serce lewa komora aorty ze zwapnieniem w łuku, zagęszczenie w dole lewego płuca mogące odpowiadać zmianom zapalnym. Tchawica przewężona wole . Co to za choroba?

MĘŻCZYZNA, 71 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Na podstawie samego opisu badania RTG nie można postawić diagnozy. Rozpoznanie stawia lekarz na podstawie obrazu klinicznego czyli m.in. objawów oraz badań dodatkowych, w tym obrazowych.
Dlatego wskazana jest konsultacja u lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam.