Cierpię na bezsenność: jak mogę sobie poradzić z tym problemem?

Witam. Już od jakiegoś czasu walczę z bezsennością. Bezsenność pojawiła się u mnie po śmierci taty. Miałam niecałe 17 lat, więc był to dla mnie bardzo ciężki okres. Z początku nie zdawałam sobie sprawy z tego, że cierpię na bezsenność. Problemy z zasypianiem, ciągłe pobudki w nocy co 1, 2 godziny przyjęłam za normę. Do tego znajomi powiedzieli mi, że gdy śpię, mam dziwne drgawki, słyszałam to od kilku różnych osób. Ciągle chodzę niewyspana, do tego cierpię na niedoczynność tarczycy, po szkole jestem tak zmęczona, że muszę choć z 20 min poświęcić na drzemkę, w innym razie nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Minęło 21 miesięcy, a ja dalej się męczę. Ostatnio zaczęłam brać tabletki nasenne, co pomogło, lecz boję się je brać na dłuższą metę. Proszę o radę.

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witamy serdecznie!

Jednym z objawów depresji po utracie bliskiej osobyzaburzenia snu. Nieleczona depresja może powodować zaburzenia somatyczne. Nie powinna Pani lekceważyć tego problemu. Po okresie trwania problemów można przypuszczać, że nie ustąpią samoistnie. Doraźne stosowanie leków nasennych nie usunie przyczyny dolegliwości. Powinna Pani udać się do poradni leczenia zdrowia psychicznego w celu szczegółowej diagnostyki.