Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciężki, świszczący oddech przy astmie

Jestem nastolatką. Od pewnego czasu mama kłopoty z oddychaniem, nie mogę oddychać przez nos, gdyż się duszę, muszę przez cały czas, gdy jestem w danym pomieszczeniu, muszę mieć otwarte okno, gdyż inaczej bardzo ciężko mi się oddycha. Aby mi się lepiej oddychało, kładę na grzejniku miskę z wodą i wtedy jest inaczej. Mam ciężki, świszczący oddech, gdy przejdę kilka metrów nie mogę złapać tchu. Proszę odpowiedzieć na moje pytanie: czy to astma, czy tylko zwykła zadyszka?

ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Witam!

Na podstawie podanych przez Ciebie informacji nie można ani wykluczyć astmy, ani też jej potwierdzić. Opisywane objawy nie są jednak charakterystyczne dla tej choroby. Fakt, że lepiej Ci się oddycha, gdy jest otwarte okno, bądź gdy na grzejniku stoi naczynie z wodą świadczy o tym, że w celu zmniejszenia dolegliwości ze strony układu oddechowego powinnaś zadbać o właściwe nawilżenie powietrza w pomieszczeniach, w których przebywasz. Zadyszka pojawiająca się u nastolatki po przejściu kilku metrów nie jest stanem normalnym, dlatego należałoby udać się do lekarza rodzinnego, który na podstawie szczegółowych wywiadów, po zbadaniu Cię zleci ewentualne dodatkowe analizy i będzie mógł wypowiedzieć się odnośnie przyczyny Twoich dolegliwości.

Pozdrawiam!

Lekarz w Pododdziale chorób wewnętrznych w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy