Ciśnienie przy marskości wątroby z przebytym wodobrzuszem

Witam.Prosze mi powiedziec czy w marskosci watroby z przebytym wodobrzuszem ,krwotokiem z przewodu pokarmowego-zylaki cisnienie krwi oscylujace w granicach 108 /45serceok65jest bardzo niebezpieczne?mozna cos zrobic diets zeby podwyzszyc I dlaczego to drugie cisn jest ciagle tak niskie jak w momencie krwotoku.Dziekuje za odpowied

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Takie wartości ciśnienia nie są złe, szczególnie biorąc pod uwagę dotychczasowe epizody chorobowe.