Cloranxen Citabax

Bardzo proszę napisać mi, czy ten lek mogę zażywać dorażnie. Podobno jest uzależniający, a ja nie chciałabym tego. Jestem uspokojona po nim, nie zamartwiam się, lecz czy mogę tylko doraźnie go stosować? Druga część pytania to czy można po roku stosowania citabaxu 20 tak z dnia na dzień zrezygnować z niego? Czy trzeba stopniowo z niego zejść? Uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

Cloranxen to pochodna benzodiazepiny o długim działaniu. Jest to lek często stosowany doraźnie, jednak nie powinien być używany zbyt długo (max. 3-4 tyg.), ponieważ może grozić uzależnieniem.

Citabax to lek p-depresyjny. Po dłuższym stosowaniu tego typu leków zalecane jest ich stopniowe odstawianie. Nagłe odstawienie może spowodować dość niemiłe objawy, typu drżenie rąk, niepokój, spadek apetytu, drażliwość.