Cloranxen Citabax

Bardzo proszę napisać mi, czy ten lek mogę zażywać dorażnie. Podobno jest uzależniający, a ja nie chciałabym tego. Jestem uspokojona po nim, nie zamartwiam się, lecz czy mogę tylko doraźnie go stosować? Druga część pytania to czy można po roku stosowania citabaxu 20 tak z dnia na dzień zrezygnować z niego? Czy trzeba stopniowo z niego zejść? Uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Cloranxen to pochodna benzodiazepiny o długim działaniu. Jest to lek często stosowany doraźnie, jednak nie powinien być używany zbyt długo (max. 3-4 tyg.), ponieważ może grozić uzależnieniem.

Citabax to lek p-depresyjny. Po dłuższym stosowaniu tego typu leków zalecane jest ich stopniowe odstawianie. Nagłe odstawienie może spowodować dość niemiłe objawy, typu drżenie rąk, niepokój, spadek apetytu, drażliwość.

Psychiatra na Oddziale Psychiatrii w Szpitalu Bielańskim i w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy