Co dalej robić z tym wynikiem cholesterolu?

Cholesterol całkowity: 135 Cholesterol HDL: 37,7 Cholesterol nie-HDL: 97,30 Cholesterol LDL: 80,1 Prosze mi powiedzieć co robić dalej. nie-HDL mam poniżej <100 a zgodnie z tym co jest napisane jest to zagrożenie zgonu sercowo-naczyniowego a sam HDL mam zaniżony 23 lata Mężczyzna

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wszystko zależy od stanu klinicznego oraz innych czynników ryzyka. Zaleca się m. in. redukcję masy ciała [w przypadku nadwagi], ograniczenie spożywania tłuszczów zwierzęcych oraz zwiększenie aktywności fizycznej. Pozdrawiam.