Co dalej ze sobą zrobić?

Mam 27 lat. Od kilku lat mam huśtawki nastrojów, przez ostatnie kilka miesięcy poczucie beznadziejności, utrata chęci do życia jest coraz mocniejsza. Ciągle jest mi przykro, łzy same przychodzą mi do oczu, bez powodu. Nie potrafię się już cieszyć nawet z fantastycznych rzeczy. Bezsenność sprawia, że ciągle jestem zmęczona. Z dnia na dzień mam coraz mniej siły do życia. Zaczynam marzyć o tym, żeby zasnąć i się nie obudzić. Czy mogę sobie jakoś pomoc???? Czy nie ma już dla mnie ratunku?

27 LAT ponad rok temu

Witam!

Oczywiście, że może sobie Pani pomóc!

Na podstawie opisu można wnioskować, że prawdopodobnie choruje Pani na depresję. Depresja jest chorobą, a uczucie beznadziejności czy huśtawki nastroju są jej objawami, które należy leczyć. Po zakończonym leczeniu objawy znikają, a chory odzyskuje energię i radość życia. Dlatego proszę jak najszybciej umówić się na wizytę z psychoterapeutą. Jeśli psychoterapeuta potwierdzi diagnozę depresji, najprawdopodobniej zaproponuje Pani leczenie za pomocą psychoterapii wspartej farmakoterapią. Takie leczenie daje najlepsze i najszybsze efekty.

Bardzo proszę nie lekceważyć objawów, ponieważ mogą się one nasilić i w coraz większym stopniu utrudniać Pani funkcjonowanie.