Co dokładnie oznacza moje badanie na tarczycę?

Proszę o interpretację Tarczyca położona prawidłowo, powiększona w zakresie prawego płata, o równych obrysach z obecnością zmian ogniskowych 1. Największa w prawym płacie wypełnia go w większości, wyraźnie odgraniczona, ale o nieco nierównych obrysach, niejednorodna echogenicznie, z pojedynczymi pasmowatymi przestrzeniami płynowymi w części centralnej, w części grzbietowej obszary hipoechogeniczne wśród których są widoczne pojedyncze mikrozwapnienia. Zmiana nie przekracza granic torebki

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może istnieć wskazanie do wykonania biopsji opisywanej zmiany. Radziłbym skonsultować się z chirurgiem.