Co dokładnie oznacza takie ciśnienie?

Mam 49 lat ciśnienie 136/102 puls 78. Co to znaczy i dodam że nie miałam problemu z ciśnieniem i w momencie pomiaru nie byłam zdenerwowana ani zmęczona.

Szanowna Pani proszę powtórzyć pomiar, jeśli nadal ciśnienie rozkurczowe będzie powyżej 90 mm Hg to należy wziąć pod uwagę rozpoznanie nadciśnienia tętniczego