Co jeść, aby Izotek miał lepszą wchłanialność?

Witam dostałem od lekarza lek Izotek na trądzik, kazał przyjmować to z tłuszczami zwierzęcymi, obecnie przyjmuje 40mg dziennie (2 tabletki), czy taki posiłek będzie wystarczający by tabletki miały jak najlepszą wchłanialność? 4 kanapki z masłem i szynką, 2 jajka i herbata?

Lek. Paweł Szadkowski

Ogólnie wchłanianie leku po podaniu p.o. jest osobniczo zmienne, ale przyjmowanie podczas posiłku powoduje 2-krotne zwiększenie dostępności biologicznej w porównaniu z przyjmowaniem jej na czczo (wynika to z dużej lipofilności leku). Ww. skład posiłku powinien wystarczyć żeby ułatwić wchłanianie leku.