Co jeść, aby przytyć i nie mieć niedowagi?

Mam 13 lat i ważę 37 kg przy wzroście 156 cm. Nie mogę uprawiać sportu, bo jestem chora na serce i nie mogę się męczyć. Jem ok. 3-4 posiłki dziennie. Co mam zrobić, by utyć?
13 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 15,22. Odpowiada to przedziałowi między 3 a 10 centylem. Masz znaczną niedowagę. Nie podałaś konkretnej jednostki chorobowej, stąd ciężko określić mi sposób, w jaki powinnaś przybrać na masie. W niektórych chorobach modyfikacjom poddaje się skład tłuszczów w diecie. Najlepiej, aby Twoje przybieranie na masie kontrolował lekarz prowadzący (który ma dostęp do Twoich badań etc.).

Pozdrawiam ciepło i życzę zdrowia!