Co jeść, by schudnąć i czuć się komfortowo?

Witam, postanowiłem schudnąć minimum 14 kilo. I nie wiem, jak to zrobić i od czego zacząć:( Chciałbym zapytać o radę, jak to zrobić, by schudnąć, co jeść i czego unikać? Chciałbym powiedzieć, że ważę 105 kilo i ćwiczę na siłowni. Nie wiem od czego zacząć, by schudnąć i czuć się komfortowo. Mam 19 lat i 178 cm wzrostu. Bardzo proszę o pomoc ;)
19 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 33.22. Oznacza to otyłość.

Powinieneś podjąć następujące kroki:
1. udać się do lekarza i zbadać przyczynę problemu z masą ciała (dobrze byłoby wykonać także podstawowe badania krwi - od ich wyniku zależy rodzaj diety, oraz badania stężenia hormonów m.in. tarczycy - przy niedoczynności obserwuje się nadmierne tycie);
2. wprowadzić zmiany w sposobie żywienia;
3. zwiększyć aktywność fizyczną (o ile nie ma ku temu przeciwwskazań);
4. uregulować pory posiłków (optymalnie 5 posiłków, co ok. 3 godziny).

Powinieneś wybierać:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie (w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu light, unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Zalecenia Instytutu Żywności i Żywienia znajdziesz pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite....

Pozdrawiam