Co jeść na kolację po ćwiczeniach?

co powinnam jeść po ćwiczeniach ? a trwają one 50-55 minut i dodam ,że ćwiczę przed kolacją ,a jem ją o 19.30 - 200 kcal . proszę o poradę :)
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Najlepiej aby było to coś lekkostrawnego - twarożek ze świeżymi warzywami i otrębami, lub koktajl z jogurtu naturalnego, owoców z dodatkiem płatków owsianych i migdałów. Wskazane byłoby też zwiększenie nieco kaloryczności kolacji - 200kcal to energetyczność charakterystyczna dla podwieczorków. Z reguły przy trybie 5 posiłków dziennie kolacja stanowi ok 300-450kcal w zależności od całodziennej podaży energii.

Witam, po ćwiczeniach najlepiej jeść produkty bogate w białko w celu regeneracji mięśni po ćwiczeniach. W takiej kolacji nie powinno zabraknąć twarożków na słono, past z tuńczyka z dodatkiem nabiału czy chudych wędlin z pieczywem i warzywami. Również dobrą opcją są koktajle owocowe bez dodatku cukru czy maślanki z dodatkiem owoców.

Witam serdecznie,
Bardzo się cieszę, że jest Pani osobą aktywną. Jeżeli je Pani 5posiłków w ciągu całego dnia, kolacja nie musi być wielką ucztą, bo już wcześniej zgromadzone zostały zapasy energii, które organizm może wykorzystać w procesie regeneracji po treningowej
Przyda się jednak niewielka ilość węglowodanów prostych (np banan), aby te zapasy nie wyczerpały się do zera. Ważne, jest również aby dostarczyć mięśniom odpowiednią ilość białka (białko serwatkowe, jogurt) - jest ono niezbędne, by zreperować uszkodzenia włókien mięśniowych
Po wysiłku fizycznym proporcja spożytych węglowodanów do białka powinna wynosić 4:1
Powodzenia
Mgr Joanna Wasiluk
W razie pytań zapraszam na bezpłatną konsultację 506225670

Witam,
Kolację powinnaś zjeść na 2-3 godziny przed snem i najlepiej jeśli obfituje ona w produkty białkowe - chudy twaróg, ryby, chude mięso, jajka, do tego warzywa np sałatka.
Pozdrawiam,

Witam, po ćwiczeniach najlepiej sięgać po posiłki dostarczające zarówno białka jak i węglowodanów. Może być to koktajl mleczno-owocowy lub kanapka z produktem białkowym i warzywami (pieczywo pełnoziarniste, warzywa strączkowe/jaja/ryba/chude mięso/nabiał). Pozdrawiam.

Po wysiłku fizycznym, ćwiczeniach najlepiej jeść łatwostrawne posiłki zbudowane na bazie ryb, ewentualnie chudego drobiu w połączeniu z węglowodanami o niskim indeksie glikemicznym. Taki posiłek powinien być zjedzony po pierwszych 30 minutach od ćwiczeń, aby szybko nastąpiła odbudowa białek mięśniowych.

Nie podałaś, jaki jest cel Twojego odżywiania. Z podanej wartości kalorycznej sądzę - że chodzi o kolację w diecie redukującej wagę.
Polecam w takim przypadku zjedzenie ok. 30-40 minut po ćwiczeniach:
- białka (ok.150 g serka wiejskiego, 150g jogurtu naturalnego, 2 plasterki mozarelli, 2 łyżki sera Feta, 3-4 plasterki chudej wędliny, 80g kurczaka gotowanego lub pieczonego bez skóry, 100g gotowanej ryby, 1 duże lub 2 małe jajka przygotowane bez tłuszczu)
- z odrobiną warzyw np. pomidor, ogórki (świeże, kiszone), sałatka z kapusty pekińskiej z dowolnymi dodatkami innych warzyw (bez sosów, ew. z 1 łyżeczką oleju lub z 1-2 łyżkami jogurtu naturalnego).
Taki posiłek spełni Twoje wymagania. Jeśli jest to dieta stabilizująca wagę, możesz zwiększyć ilość węglowodanów. W takim wypadku polecam sałatki warzywne z dodatkiem w/w białka (ok. 1-2 szklanki w zależności od użytych składników).
Powodzenia!