Co jeść przed pójściem spać, żeby nie być głodnym?

Witam, od zawsze mam ten sam problem. Wszędzie na stronach o odchudzaniu czytam, że ostatni posiłek powinno się zjeść 2-4 godz. przed pójściem spać, ja niestety nawet jak zjem lekką kolację na 2 godz. przed snem, czuję się głodna i nie mogę zasnąć. W konsekwencji następnego dnia wstaję zmęczona, mam mniej siły i mobilizacji, żeby utrzymać dietę i ćwiczyć. Czy są jakieś produkty, które „zapychają żołądek”, dodatkowo są niskokaloryczne i niedrogie? Dziękuję za pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Niskokaloryczne produkty, które dają uczucie pełności w żołądku, to głównie te, zawierające błonnik pokarmowy (zwłaszcza beta-glukany). Należą do nich otręby, płatki owsiane/żytnie, inne pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa oraz owoce.
Trzeba pamiętać, że przy spożywaniu dużej ilości np. otrębów należy spożywać zwiększoną ilość płynów. Na kolację może Pani przygotować danie złożone z tych produktów. Przed snem można wypić szklankę ciepłego mleka 0,5% tłuszczu. Spowoduje to większe wypełnienie żołądka.
Zaznaczam jednak, że kolacja powinna być lekka, bez smażonych, ciężkostrawnych produktów. Dobrym rozwiązaniem są sałatki warzywne z oliwą, ziołami i kromka razowego pieczywa.
Pozdrawiam