Co jest powodem biegunki i bólu głowy trwającego od 2 tygodni?

Od dwoch tygodni mam biegunke ciągle mnie mdli ostatio 10 razy wymiotowalam i mialam silny ból glowy osłabiona pojechalam do szpitala do tego doszła goraczka dreszcze i kropki sine na szyi i twarzy .Ale nikt mnie nie zbadał dostałam tylko leki przeciwwymiotne na recepte. Ciagle czuje się zle. Nie moge nadal funkcjonować tylko leżę w łóżku. Nadal nie wiem co jest przyczyną tego stanu. Dodam ze od 2 tygodni nie mam okresu dwa testy pozytywne ale pani doktor stwierdziła że e jezeli mam biegunke nie mogę być w ciąży. Najszybsza wizyta u ginekologa dopiero za 2 tyg. Co jest przyczyna mojego złego stanu zdrowia.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugerowałbym udac się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnego zbadania. Najczęstszą przyczyną ostrej biegunki jest zakażenie układu pokarmowego lub spożycie toksyn bakteryjnych. Wymioty i gorączka mogłyby świadczyć o infekcji ratawirusowej. Może Pani spróbować wspomóc się probiotykiem np. Enterol 250 i nawadniać chłodnym doustnymi płynami nawadniającymi (np. Orsalit). bardzo często małymi porcjami.