Co jest powodem bóle pleców w dolnej części?

Witam. Problem trwa od około 3 miesięcy. Zaczęło się od bólu w dole pleców, schylenie się czy wstanie w łóżka to było mega wyzwanie. Podpowiedziano mi że to pewnie korzonki i mam nagrywać to miejsce. Więc kupiłam plastry rozgrzewające do trgo tabletki przeciwbólowe i było lepiej. Na parę dni ból minął. Niestety wrócił, ponadto promieniuje na lewy pośladek i lewą nogę. Tabletki przeciw bólowe i przeciw zapalne przynoszą ulgę ale problem nie znika. Mam Coraz większe obawy, martwię się że coś złego się dzieje ale problem jest taki że ja nie chodzę w ogóle do lekarzy. Ostatni raz byłam u lekarza rodzinnego jakieś 6 lat temu. Jestem totalnie antylekarzom i nie umiem się przełamać. Ale chyba nie będzie wyjścia, jest szansa że to minie czy muszę się jednak do lekarza udać? Dodam jeszcze że ból pojawił się nagle, nie było żadnego urazu, nie ćwiczę więc wykluczam uszkodzenie wynikające z przeciążenia czy upadku. Dziękuję za wyrozumiałość i cenne rady.

Lek. Paweł Szadkowski

Konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu w celu pogłębienia wywiadu, przeprowadzenia dokładnego badania fizykalnego i możliwe, że pogłębienia diagnostyki. Charakterystyczne promieniowanie bólu które Pani opisała może sugerować rwę kulszową.