Co jest powodem bólu brzucha po zjedzeniu tłustego jedzenia?

Witam, 2 tygodnie temu przejadłam się bardzo tłustym i ciężkim posiłkiem, po zjedzeniu przez 2 dni okropnie bolał mnie brzuch (w środkowej części) w kolejnych dniach ból nasilał się przy wysiłku fizycznym. Do tej pory mam problemy z wypróżnieniem się i zgagą, choć staram się jeść lekkostrawne produkty. Ogólnie często boli mnie brzuch lub po prostu czuję dyskomfort, bóle są różne, np. uczucie kulki po lewej stronie koło pępka. Co to może być? Czy to zwykła niestrawność? Czy konieczne będzie badanie gastroskopijne? Dziękuję.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli objawy nie ustępują lub nasilają się, warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który zleci usg jamy brzusznej. Podane przez Pana objawy mogą wskazywać zarówno na zatrucie pokarmowe, jak i na inne, poważniejsze stany. Bez badania nie jest się w stanie nic konkretnego zdiagnozować.