Co jest powodem bólu brzucha podczas wykonania gwałtownego ruchu?

Witam. Od jakiegoś tygodnia odczuwam silny ból w dolnej części brzucha (lewa strona). Ból jest ciągły, raz mocniejszy a raz słabszy i nasila się gdy zrobię szybki ruch, kaszle lub się śmieje. 3lata temu miałam wycięty wyrostek robaczkowy oraz prawy jajnik i ból jest identyczny gdy wtedy, tylko po drugiej stronie. Oprócz tego bardzo bolą mnie plecy na dole, czasami nie mogę już stać lub siedzieć. Bol pleców i brzucha zaczął się w tym samym czasie. Do tego mam gazy, czuje jakbym miała napompowany brzuch. Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję w trybie pilnym udać się do lekarza chirurga lub na SOR. Pani objawy mogą mieć szereg potencjalnie groźnych przyczyn, które koniecznie wymagają wyjaśnienia.