Co jest powodem bólu kości twarzy od kilku dni?

Witam, od kilkunastu dni mam problem z bólem twarzy a konkretniej okolice kości policzkowych, same policzki i szczęki. Jak zagryzam to bolą mnie zeby (ciężko określić ale raczej górne tylne). Chodzę obecnie do dentysty leczę kanałowo szóstkę i siódemkę tylna. Twarz w tych okolicach pulsuje i jakby piecze. Nie wiem do kogo sie udać z tym problemem ale jest to strasznie męczące, odczucie ciężkiej twarzy i nabrzmlalosci. Proszę o radę.

Witam. Przyczyną dolegliwości najprawdopodobniej są leczone kanałowo zęby. Podczas leczenia kanałowego stosuje się silne płyny odkażające a więc też drażniące okolicę przywierzchołkową korzeni zębów - kości. Powoduje to stan zapalny, który przenosi się przez kość do zatoki szczękowej. Podobnie mogą działać mieszanki wkładane do zęba pomiędzy wizytami. Moja rada skrócić do minimum leczenie kanałowe , które maksymalnie powinno się zakończyć na drugiej wizycie (jeśli nie ma powikłań). Ewentualnie wdrożyć leczenie przeciwzapalne zatoki szczękowej. Pozdrawiam