Co jest powodem bólu oczu, zawrotów głowy u osoby leczącej się na jaskrę?

Posiadam wadę od urodzenia od dziecka leczyli mnie na jaskre w moim rejonie . Nastepowaly bardzo silne bóle głowy szczególnie oczy do tego wymioty przy silnym buły oczu. Dostałem skierowanie do Katowic tam po wszystkich badaniach zmienili leki okulary i do tego jest zaćma zamiast jaskry. Zaćma wrodzona. I jestem po zabiegu laserowym korekcja wady z -14 czubek gałki oraz-24 dno oka wadę usunęli zostawili dziesietne wady tylko. Wypalił i mi kanaliki łzowe. Chodzę co pół roku na kontrolę już 10 lat od zabiegu ostatnio pogorszyła mi się zaćma utrudnia mi w poruszaniu się samochodem do tego ostre światła powodują ból oczu co ma ostatnio coraz więcej znaczenie ból oczu głowy zawroty głowy wymioty jaką może być przyczyną?

Lek. Paweł Szadkowski

Objawy mogą być spowodowane chorobą podstawową oczu, ale należałoby również wykluczyć inne potencjalne przyczyny w tym neuroinfekcję lub zmiany w OUN. Sugeruję w pierwszej kolejności udać się do okulisty, a w następnej do neurologa lub SOR.